Лудогорец с лекота ще преодолее уелския си съперник Дъ Ню Сейнтс след 5:0 в първия мач на "Лудогорец Арена" в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Прогнозите за огромна разлика в класите на двата тима се оправда напълно и без да се напъват кой знае колко разградчани набързо решиха всичко и то още в първия сблъсък.

Уелският шампион направи детински грешки в отбрана и въпреки всичко продължаваше да играе със самочувствие, което в крайна сметка му изигра много лоша шега.

Въпреки че треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев заяви, че ще пусне резерви, съставът му бе преимуществено титулярен и изглежда не искаше да оставя нищо на случайността. Решението се оказа много правилно. Той и възпитаниците му спокойно могат да мислят за словенския Марибор, който е най-вероятният следващ съперник - в плейофната фаза.

Първите минути на мача бяха спокойни, но само привидно. Лудогорец правеше атаки, които завършваха с прострелни центрирания.

При една такава атака Мавис Чибота проби сам по левия фланг и стреля. Топката се отби в гредата и изненада защитника Райън Харингтън, който си отбеляза автогол в 10-та минута.

Малко след това вратарят Харисън спаси силен удар на Клаудиу Кешеру, който бързо можеше да направи 2:0. В 17-та минута стражът направи грешка след пряк свободен удар на Дан Битон и се откри възможност отново за Кешеру, който за жалост стреля в тялото му.

В 28-та минута резултатът логично стана 2:0. Кешеру изведе Чибота зад защитата, а последният финтира с лекота вратаря и реализира, въпреки че защитник се опита да пресече на гол линията.

Снимка: БТА

След няколко бързи атака Лудогорец стигна и до третото попадение в 43-та минута. Автор бе Джоди Лукоки, който се възползва от грешка на защитата на гостите, които със самочувствие опитаха да изнесат топката. Твърде неуспешно.

Първият истински добър шанс и единствен за гостите дойде едва в 53-та минута. Джейми Мълан се оказа на добра позиция с топка в крака, но ударът му бе спасен от Пламен Илиев.

Снимка: Bulphoto

В 65-та минута Кешеру вкара редовното си попадение. Чибота опита удар, който бе блокиран, но топката отново се оказа в него. Този път подаде на румънеца, който на празна врата не сгреши - 4:0.

В 76-та минута Лудогорец получи и дузпа. Козмин Моци я изпълни, но вратарят спаси. При добавката обаче нямаше грешка - гол на румънеца и 5:0.

До края на срещата разградчани намалиха темпото и се щадяха за предстоящия мач в Първа лига срещу ЦСКА.

Направи впечатление, че този път за разлика от мача с Валур, родните шампиони разиграваха повече и не завършваха всички атаки с удари. Приложиха и повече агресия, сякаш за да стреснат съперника. Получи се без грешка.