Локомотив претърпя минимално поражение с 0:1 от френския Страсбург в двубой от третия кръг на Лига Европа.

По препълнените трибуни на "Лаута" бе истински празник, който не бе помрачен негативния резултат на терена.

Играчите на Локо пък по никакъв начин не се стреснаха от сериозното име на своя френски съперник и показаха, че в сблъсъка все още нищо не е решено.

Пловдивчани надиграха своя противник в доста периоди от мача въпреки кошмарното начало.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

След само 11 минути игра Страсбург вече водеше, а пък локомотивците на терена бяха 10.

Йосип Томашевич спря непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Нуно Да Коща и получи заслужен червен картон.

От последвалия фаул пък гостите откриха. Капитанът Митрович бе забравен на далечната греда и с глава прати топката във вратата.

Снимка: Bulphoto

Ужасното начало смути Локомотив, но само за кратко. След очакваното леко объркване, домакините заиграха доста добре предвид обстоятелствата и намаления състав.

До края на полувремето Локомотив бе по-агресивният тим на терена и атакуваше доста по-често, но така и не стигна до изравняване, което нямаше да е никак незаслужено.

В средата на полувремето опасен шут на Анте Аралица бе спасен от вратаря, а от последвалия корнер Ален Ожболт бе оставен сам на метри от вратата, но не отправи достатъчно добър удар.

Може би най-спорната ситуация в мача дойде в 39-ата минута, когато Димитър Илиев продължи топката след корнер, а тя се спря в ръката на Жонас Мартен.

Съдията остана безмълвен, а отсъждането на дузпа в полза на българския тим нямаше да бъде грешка.

В последната минута на полувремето съдията отново си навлече гнева на публиката, защото гол на Ален Ожболт бе отменен заради засада, но този път повторенията показаха, че решението е правилно.

Второто полувреме на "Лаута" бе доста по-различно. Страсбург заигра доста по-умно и с опита си и по-сериозната индивидуална класа използваше численото си предимство.

Рисковете на французите бяха малко, а контраатаките им доста опасни.

След час игра Нуно Да Коща се откъсна сам срещу Луков, но вратарят направи феноменално спасяване. Той се прояви с още две блестящи намеси, а два удара на французите не намериха целта.

След почивката Локомотив за съжаление не атакуваше толкова често, а когато го правеше до опасност за Страсбург не се стигаше.

Голямата възможност все пак дойде в 85-ата минута. Димитър Илиев направи чудесен пробив и предостави перфектна топка за Бирсент Карагерен, но той стреля над вратата.

Минута преди края пък Дейвид Маленбана бе на точното място. Играч на Страсбург преодоля Мартин Луков, но ударът му срещна застаналия на голлинията бранител на Локо, за да запази резултата 0:1.

Реваншът след седмица ще е тежък, но пък минималната загуба запазва надеждите на Локомотив, който днес определено не бе по-слаб от френския си съперник.