Една минута футбол раздели ЦСКА 1948 от класиране в плейофния кръг на Лигата на конференциите след драматично отпадане срещу кипърския Пафос.

Българският тим, който спечели с 2:1 първата среща в София, на реванша бе на път да изкопчи нулево равенство, но допусна гол в 97-ата минута, който прати мача в продължения. Там кипърците вкараха три безответни гола и спечелиха с 4:0 - общ резултат 5:2.

Това е пореден разгром за български отбор в Европа през този сезон, след като Ботев (Пловдив) отнесе 0:4 от Панатинайкос, а Лудогорец падна с 2:7 от Карабах.

Отборът на Валентин Илиев игра цяло второ полувреме и в двете продължения с човек по-малко след втори жълт картон на Стив Фуртадо. Изглеждаше, че с опълчението пред вратата си ще успее да удържи аванса от първия мач, но късметът му изневери. Така Пафос се класира за последния плейофен кръг преди груповата фаза, а там ще се изправи срещу румънския Клуж.

Трябва да се отбележи, че българският тим игра достатъчно добре преди да дойде червения картон в края на първото полувреме, като удари и греда. Изгонването обаче изцяло промени ситуацията и кипърците отправиха над 15 точни удара в мача, а към тяхната нямаше нито един.

Срещата започна със сериозен домакински натиск на кипърците, като той доведе до ранно нарушение на опасна позиция. Реян Даскалов и Бирсент Карагерен получиха жълти картони, като вторият бе за оспорване.

Малко след това домакините изпратиха много опасен извеждащ пас зад защитата, при който топката бе овладяна, но вратарят Петър Маринов направи страхотно излизане и предотврати удар към вратата.

На няколко пъти българският тим организира добри контра атаки, като при една от тях в 21-ата минута Радослав Кирилов финтира бранител и стреля, но извън целта.

В 37-ата минута при една от редките си атаки "червените" стигнаха до ъглов удар и при него се разминаха на сантиметри от гола. Талис центрира, а Бирсент Карагерен засече много добре топката с глава, като за съжаление тя срещна напречната греда и излезе в аут.

В ответната атака Пафос също беше близо до попадение, когато топката стигна до испанеца Давид Голдар на стрелкова позиция, но Стив Фуртадо направи важен шпагат и блокира удара.

Малко преди края на първото полувреме Жажа от домакините мина на парад през цялата защита на българския тим, но не успя да отправи силен удар и последва лесно спасяване на Маринов. След това Жажа направи още един такъв пробив, само че през центъра. Подаде на Джайро на чиста позиция, а той прати топката в космоса.

За съжаление в първата добавена минута на първата част ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Стив Фуртадо изрита Влад Драгомир и си изкара втори жълт картон. На повторението обаче не се видя ясно дали удар наистина има.

Последното действие за полувремето беше едно центриране към Джайро, който отправи удар с глава от близка дистанция, но в тялото на Петър Маринов.

В началото на втората част кипърците (с един кипърец в състава) затегнаха обръча около ЦСКА 1948 и отправиха няколко далечни неточни удари. В 61-ата минута обаче бяха близо до гол, когато Пепе проби от левия фланг и стреля в далечния ъгъл, но бе спрян от страничната греда.

След час игра натискът на Пафос започна да става твърде опасен и на моменти топката трябваше да бъде изчиствана на посоки, а и късметът играеше роля. В 67-ата минута Петър Маринов трябваше да прави важно спасяване след диагонален удар.

В следващите десетина минути ситуацията на терена се успокои заради множеството смени и способността на "червените" на няколко пъти да задържат топката.

В 81-ата минута гостите имаха сериозен късмет, когато Петър Маринов направи много неразчетено излизане и Давид Голдар получи възможност да стреля с глава пред опразнената врата, но прати топката високо. Преди това пък стражът отрази няколко точни, но леки удари.

В 85-ата минута домакините имаха сериозни претенции за дузпа, след като резервата Радослав Илиев при опита си да гърдира топката удари с ръка лицето на Голдар, но за щастие сигнал не последва.

За съжаление опълчението на "червените" не приключи с щастлив край, защото Пафос вкара гол в последната седма добавена минута от продължението. Петър Маринов спаси удар, но след пас в наказателното поле топката стигна до Дерик Лукасен, който по земя я прати във врата между множество тела в червено.

В самото начало на първото продължение финтьорът Жажа отново преодоля лесно защитник и стреля от много опасна позиция, но Петър Маринов успя да отрази. Секунди по-късно обаче бразилецът отново мина между двама бранители и стреля в далечния ъгъл за 2:0.

Още в 99-ата минута Пафос изцяло приключи интригата в мача. Далечен пас изведе Жоао Корея зад защитата, а той подаде на чиста позиция на Андерсон, като бразилецът отбеляза за 3:0. Петър Маринов успя да забави топката с тялото си, но не и да предотврати влизането й във вратата.

За да е пълен крах, в края на мача Реян Даскалов си отбеляза автогол при опит да изчисти едно центриране, оформяйки крайното 0:4.

ПАФОС: 1. Ивица Ивушич, 23. Дерик Лукасен, 5. Давид Голдар, 2. Костас Пилеас, 7. Бруно, 30. Влад Драгомир, 26. Иван Шунич, 88. Пепе, 22. Муамер Танкович, 10. Жайро (К), 11. Жажа;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи, 28. Неделко Пишчевич, 22. Реян Даскалов, 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (К), 40. Марио Илиевски.