Женският национален отбор на България по футбол стартира успешно турнира Лигата на нациите, след като победи Република Северна Македония с 1:0 като гост. Единственото попадение в срещата вкара 19-годишната бургазлийка Йоана Станкова в 4-ата минута, след като се възползва чудесно от асистенция на Александра Янева, предаде БТА.

Другият отбор в група С5 е Косово, а на 26 септември на стадион "Локомотив" в Пловдив българките посрещат този тим.

Днес момичетата на селекционера Силвия Радойска тотално доминираха и можеха да се поздравят с още по-убедителен успех. Българките отправиха 13 изстрела към вратата на домакините срещу само 3 към Роксана Шахънска, която беше пред българската мрежа. Но припряност и неточност в сетния миг не им позволи да увеличат головия си актив. Евдокия Попадинова, Лора Петрова, Николета Бойчева и Димитра Иванова веднага след попадението можеха да вкарат.

"Лъвиците" влязоха в двубоя агресивно от първите минути, като осъществиха поредица от опасни атаки, които още в 4-тата минута дадоха резултат. След отлично центриране на Алексндра Янева от ляво, топката беше засечена от Йоана Станкова, която откри резултата. С гол аванс, българският тим продължи да бъде по-офанзивният на терена, но до края на полувремето резултатът остана 0:1. През второто полувреме срещата продължи динамично, двата отбора демонстрираха борбеност и стремеж към гола, но множеството пропуски попречиха на България да достигне по-изразителна победа.