Най-бързият, а може би и най-красивият гол от началото на сезона в Първа лига, не бе достатъчен на Локомотив от София да спечели дербито срещу Локомотив от Пловдив.

Двата тима се срещнаха на "Лаута" в мач от седмия кръг на Първа лига, завършвайки наравно 1:1.

Мачът започна по изключителен начин, след като още преди да изтече и минута игра, гостите от София откриха с най-бързото попадение от началото на сезона.

А освен най-бързо, попадението на Красимир Станоев спокойно може да претендира и за най-красиво в тези седем изминали кръга.

Самият Станоев първо отправи мощен изстрел, спасен от вратаря на домакините, а секунди по-късно топката отново се озова в него, като играчът на столичния Локомотив вкара феноменален гол с воле от доста неудобна позиция, намирайки се диагонално от вратата и извън наказателното поле.

Перфектното начало за столичани, които изиграха доста добро първо полувреме и имаха своите шансове дори да удвоят.

След почивката обаче домакините бяха по-активният тим и макар да нямаше толкова интересни моменти, в 79-ата минута пловдивският Локомотив успя да изравни.

Оливер Кандем също вкара красив гол, отигравайки едно доста трудно положение с глава за 1:1, с което донесе равенството между двата тима.

По този начин пловдивския Локомотив има актив от 11 точки на шестото място, а столичния Локомотив е с 9 на десетата позиция.