Байерн изненадващо се интересува от едно кошмарно за феновете име като кандидат за нов треньор на отбора от лятото.

Оле Солскяр е свободен, след като преди повече от две години загуби работата си в Манчестър Юнайтед. А баварците са го наредили в списъка с кандидати, твърди авторитетна медия като Sky Germany.

Норвежецът има треньорски опит в Мьолде и Кардиф, както и три години в Юнайтед, които определено не минаха по план. Оле не спечели трофей в клуба, в който стана легенда като играч, а от тогава е без работа.

Но още по-изненадващото в новината е, че Солскяр е човек, асоцииран с един от най-мрачните, ако не и най-мрачния мач в историята на Байерн.

През 1999 г. Юнайтед обърна баварците с 2:1 във финала на Шампионската лига, който изглеждаше загубен до 90-ата минута при 0:1. Именно норвежецът вкара победния гол в третата минута на добавеното време и потопи в мъка всеки, който обича Байерн.

Това остава един от великите обрати във футбола, както и - от гледна точка на германския колос, един от най-нелепо изпуснатите трофеи. При това - най-важният.

Другите кандидати за поста са ясни, след като Томас Тухел едва ли ще остане и след сезона начело на отбора.

Жозе Моуриньо е сочен за фаворит, а името на Чаби Алонсо, който е на път да измъкне титлата с Леверкузен именно от ръцете на Байерн, е друго много споменавано име.