На фона на целия разпад около Ювентус, който бе наказан с отнемане на 15 точки, а съвсем скоро може и да остане без още 20 точки от актива си, "бианконерите" изпитаха малко футболна радост.

Това се случи след победата с 1:0 над Лацио, изпратила Юве на полуфинал за Купата на Италия.

Нещо, което можеше да очакваме предвид факта, че "бианконерите" бяха част от седем от последните осем финала в надпреварата.

Именно повторение на миналгоодишната битка за трофея ще видим този път на полуфинал, когато защитаващият купата си Интер ще е съперник на Юве.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Днес ключовият момент дойде в 44-ата минута, когато централният бранител Бремер вкара единственото попадение.

Снимка: Getty images

Той успя да се възползва от неразчетено излизане на вратаря Луис Максимилиано, изпревари го и с глава прати топката в опразнената врата за 1:0.

През втората част Лацио заигра доста по-активно и опита да изравни, но така и не създаде достатъчно чисто положение, с което поне да прати сблъсъка в продължения.

И така докато в единият финал ще видим страхото "Дерби д'Италия" между Интер и Ювентус, то в другият мач за място на финала един срещу друг се изправят изненадите в турнира Фиорентина и Кремонезе.