Черногорският Будучност (Подгорица) ще е съперник на ЦСКА 1948 във втория кръг на турнира Лига на конференциите.

Това стана ясно след класическата победа с 3:0 на черногорците над тима на Малишева от Косово, с която с общ резултат 3:1 Будучност продължи напред.

Така на 25 юли на националният стадион "Васил Левски" ЦСКА 1948 ще приеме най-упешния тим в Черна гора, а реваншът е седмица по-късно в Подгорица.

Това ще бъде второ участие на ЦСКА 1948 в европейските турнири. През миналото лято родният клуб загуби с общ резултат 2:4 от румънския ФКСБ, а сега ще има далеч по-преодолимо балканско препятствие.

Преди седмциа Будучност загуби с 0:1 от Малишева в Косово, но снощи оправда ролята си на фаворит и комфортно спечели с три гола разлика.

Игор Иванович откри в 32-ата минута, а през втората част попадения на Драган Гривич и Владимир Перишич оформиха крайното 3:0.

Това ще е втори сблъсък на черногорския гранд срещу роден тим, след като през лятото на 2020-та Будучност посрещна Лудогорец в мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига и загуби с 1:3.