Ботев (Пловдив) за втори пореден път победи ЦСКА в Коматево - този път с 2:0 в среща от петия кръг на плейофите в първенството.

"Червените" изиграха трети пореден слаб мач срещу пловдивчани и остават на пет точки от лидера Лудогорец. Ботев, който вече играе само за честта си в шампионата, отново излезе пределно мобилизиран и съкруши неубедителния си съперник с много силно второ полувреме.

Хората на Николай Киров отново бяха по-амбицираният и можещ отбор и стигнаха до две късни попадения през второто полувреме чрез Феребори Доре и Тодор Неделев. Тези на Любослав Пенев изиграха силно първо полувреме, но не показаха достатъчно за отбор, който се бори за титлата в Първа лига.

Изненадваща промяна в състава на ЦСКА бе на вратарския пост. Пенев "наказа" Витаускас Черниаускас за слабите му игри и го замени с Данте Стипица.

Секунди преди мача играчите на Ботев показаха своето уважение към легендата на клуба Динко Дерменджиев, разпъвайки плакат, с който му пожелават бързо възстановяване от тежката болест, с която се бори.

ЦСКА имаше добър шанс в шестата минута. Тиаго пусна успореден пас на вратата, но непосредствено пред Малинов топката бе избита от защитата. Реакцията бе ключова.

Малко след това страховит шут отдалеч на Стойчо Атанасов бе вещо спасен от вратаря Даниел Кайзер. Топката отиваше точно под гредата.

Снимка: Bulphoto

В 23-та минута ЦСКА поиска дузпа заради изблъскване срещу Али Соу в наказателното поле. Реакция от съдията Ивайло Стоянов не последва.

Три минути след това Кайзер отново трябваше да се намесва след коварен рикошет в крака на негов защитник. Всичко отново стана след удар на Атанасов.

Ботев бе привидно беззъб през първото полувреме. В 37-та минута след статично положение Димитър Пиргов игра с глава и топката мина на сантиметри от дясната греда на Данте Стипица.

Един от най-добрите шансове за Ботев дойде в 59-та минута, когато Феребери Дори стреля с глава встрани след центриране на Лъчезар Балтанов.

В 67-та минута съдията поряза "жълто-черните". Крис бе изведен зад защитата и излизаше сам срещу вратаря, но бе отсъдена засада. Такава нямаше. Пет минути по-късно Кристиян Малинов можеше да бъде изгонен с втори жълт картон, след като игра с ръка.

След много груби фаулове и раздадени картони, голът падна в 83-та минута. Феребори Дори развинти Нуно Томаш с финтове и прати топката във вратата на Стипица. Всичко това се случи след фантастичен пас на Тодор Неделев. Ударът бе първият точен за "жълто-черните" в мача, но те бяха по-опасният отбор през цялото второ полувреме.

Шансът за изравняване пред ЦСКА дойде в продължението. Али Соу стреля от близка дистанция, но Кайзер направи страхотно спасяване. При добавката младата резерва Мартин Смолевски стреля твърде високо.

Неделев тотално уби мераците на "червените" в края, когато също финтира Нуно Томаш и стреля прецизно в ъгъла за 2:0.

Загубата на ЦСКА оставя тима на пет точки зад лидера Лудогорец пет кръга преди края. Ботев се изкачи до четвъртата позиция с актив от 50 точки, колкото има и петия Берое.