Манчестър Юнайтед се спаси драматично от загуба във втория си мач от Лига Европа - 3:3 като гост на Порто. "Дяволите" изпуснаха аванс от 2:0, като допуснаха обрат до 2:3, а в самия край трябваше да се намесва влезлият като резерва Хари Магуайър.

Маркъс Рашфорд даде аванс на английския гранд в 7-ата минута, а в 20-ата асистира за гола за Расмус Хьойлунд. До края на първото полувреме Порто изравни след головете Пепе и Саму Омородион в рамките на само седем минути. През втората част Саму реализира в 50-ата минута, за да осъществи пълния обрат. Манчестър Юнайтед остана и с човек по-малко на терена в 81-вата минута, когато капитанът Бруно Фернандеш отново бе изгонен, но въпреки това воденият от Ерик тен Хаг тим изравни в добавеното време чрез Хари Магуайър.

След втората си спечелена точка Манчестър Юнайтед заема 21-во място в Лига Европа, докато Порто е на 24-а позиция със само точка, но не е ясно дали поредният слаб мач на "дяволите" няма да доведе до уволнение на Ерик тен Хаг.

В изненадата на вечерта Елфсборг се наложи над Рома като домакин на "Бурос Арена" в Швеция. Единственото попадение за "елегантните", което се оказа и победно, бе реализирано от Майкъл Байду от дузпа в 44-ата минута. Така Рома продължава да бъде със само точка от началото на турнира, заемайки 27-мо място. Елфсборг пък е 16-и с 3 точки в актива си.

В друг мач от вечерта ПАОК допусна втора загуба в Лига Европа. Гръцкият тим загуби с 0:1 от ФКСБ, а българинът Кирил Десподов остана 83 минути на терена, но не успя да помогне на домакините.

Първа победа в турнира пък спечели Атлетик Билбао, който победи като домакин АЗ Алкмаар с 2:0.

В Лига на конференциите също се играха мачове, само че първи за този сезон. В най-интересия от тях Челси стартира с разгромна победа с 4:2 срещу Гент. Попаденията за "сините" от Лондон реализираха Ренато Вейга, Педро Нето, Кристофер Нкунку и Киърън Дюсбери-Хол, докато за гостите точни бяха Цуйоши Уатанабе и Омри Ганделман.