ЦСКА тръгна на високи обороти в първия си шампионатен мач за 2024 година. "Армейците" не допуснаха изненада срещу Ботев (Враца) в мач, игран на националния стадион "Васил Левски", и победиха гостите с 3:0. Столичани ще домакинстват на това съоръжение в обозримо бъдеще, изчаквайки реконструкцията на "Българска армия", а днес тяхно вдъхновение за победата бе неочакван герой.

Френският защитник Тибо Вион, който за три сезона и половина до момента с червения екип имаше точно две попадения в повече от 100 двубоя, днес реализира... два пъти.

Бившият младежки национал на Франция остави вратаря на врачани на място с топовен изстрел от дъгата на наказателното поле за 1:0 в 21-ата минута. Всички на терена просто изгледаха как топката лети неспасяемо към мрежата, след като Амос Юга бе хвърлил тъч, а защитник на гостите я изби право към крака на Вион.

В играта на ЦСКА личеше настроение и желание, а това напълно очаквано доведе и до втори гол - дело на Тобиас Хайнц. Норвежецът бе най-съобразителен в 36-ата минута, когато се възползва отлично от неразчетено излизане на вратаря на Ботев, след което го финтира и вкара за 2:0.

Попадение на Фернандо Каранга бе отменено заради засада в края на първата част, а четвърт час след подновяването на играта Вион отново бе в светлината на прожекторите. Французинът видя пространство пред себе си, напредна и със същински снаряд от над 30 метра отбеляза втория си шедьовър за вечерта - 3:0.

"Армейците" вече имат 22 поредни победи срещу този съперник в домакинствата си в София - серия, започнала през далечната 1976 година.

Трите точки днес изстреляха ЦСКА на второ място във временното класиране - с 45 точки, колкото има и първия в подреждането Черно море. Утре варненци гостуват на Лудогорец в дерби на върха, като разградчани са трети с актив от 42.

Ботев (Враца) е на предпоследното петнадесето място с 13 точки.