ЦСКА записа четвърта поредна победа в шампионата, надигравайки с 2:0 Локомотив София в последния мач от междинния 11 кръг.

На стадион "Българска армия" в неочакван герой за домакините се превърна еквадорецът Майкъл Естрада.

В едва втория си двубой като титуляр той заби и двата гола за ключовия успех.

Първо в 40 минута той се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и прати топката в мрежата, а само 5 по-късно бе изведен от Назон и не сбърка сам срещу вратаря.

Като цяло ЦСКА бе видимо по-добрият отбор на терена и със спечелените точки остава на четвъртото място с 21 точки - на 8 зад лидера Локомотив Пловдив, но и с мач по-малко.

БТА

Именно срещу водача в класирането е и следващият мач за ЦСКА в така наречената Седмица на истината.

В понеделник играчите на Нестор Ел Маестро гостуват в Пловдив, а след това в събота на 7 октомври е вечното дерби срещу "Левски". Като и двата тима са пред "червените" в класирането и победата ще бъде от огромно значение, а евентуално поражение ще утежни сериозно ситуацията на ЦСКА.

Локомотив София пък остава в зоната на изпадащите с едва 9 точки от началото на сезона и трябва бързо да стабилизира изявите си, ако иска да запази мястото си в елита.