Мултимилионната селекция на ПСЖ разгроми сръбския шампион Цървена Звезда с 6:1 в мач от Група "В" на Шампионската лига.

Парижани имаха тотално превъзходство над своя противник, като тези 6 гола бяха най-малкото, с което отборът на Звезда можеше да отпътува към Белград.

Разликата в класите бе огромна, а звездите на френския тим се забавляваха през по-голямата част от мача срещу немощния си противник.

Бразилецът Неймар се отчете с хеттрик, а по едно попадение добавиха Кавани, Мбапе и Ди Мария.

Сърбите започнаха мача доста респектирани от името и класата на своя противник, което позволи на ПСЖ да се настани удобно в половината им още от първите минути.

Така след няколко добри положения, логичното се случи в 20-ата минута.

Тогава бразилската звезда Неймар изпълни чудесен пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на бившият страж на Лудогорец - Милан Борян.

Още със следващата си атака парижаи стигнаха до втори гол, с койото тотално обезвериха своя гост.

Точен отново бе Неймар, който размени подавания с Мбапе и от близка дистанция вкара във вратата на Борян за втори път.

Снимка: АР/БТА

Положенията пред врата на Звезда продължаваха, а сърбите рядко успяваха да минат централната линия на терена.

Така дойде 37-ата минута, когато Единсон Кавани нахлу в наказателното поле на сърбите, завъртя няколко играчи и стреля към вратата, а получилият се рикошет излъга Милан Борян и преднината на парижани стана класическа.

Това не бе всичко през първата част, защото Тома Мюние финтира бранител в червено и със страхотно центриране намери Анхел Ди Мария, от когото се изискваше единствено да отклони топката в мрежа и аржентинецът го стори за 4:0.

Втората част започна с няколко чудесни шанса за ПСЖ, като единствено добрите намеси на Борян и несериозното отношение на нападателите запази резултатът непроменен.

Постепенно домакините намалиха темпото, но въпреки това успяваха да създават нови и нови положения, а бразилецът Неймар буквално се подиграваше със сръбската отбрана.

В 70-ата минута дойде ред и на Мбапе да се разпише, след като получи пас от Ди Мария на празна врата.

Три минути след петия гол, сякаш от нищото сърбите стигнаха до почетно попадение.

Лоренцо Ебесилио изведе Марко Марин, който с хубав удар вкара първия гол в историята на Цървена Звезда в груповата фаза на Шампионска лига.

Това обаче не бе всичко в мача, защото суперзвездата Неймар успя да оформи своя хеттрик с ново феноменално изпълнение от фаул.

Резултатът 6:1 се запази до края, а спечелените три точки бяха първи за ПСЖ, след поражението от Ливърпул в миналия кръг.

В другия ранен мач за деня, московският Локомотив загуби от немския Шалке с 0:1