Барселона победи Тотнъм с 4:2 на "Уембли" в мач от група "В" на Шампионска лига.

Двата тима сътвориха истинско шоу с 6 гола и още множество добри положения, а на два пъти и гредата предотвратяваше попадение.

В крайна сметка успехът бе за тимът на Барса, който продължи страхотната си серия на митичния "Уембли".

Това бе четвърти официален мач за каталунците на този стадион, като и в четирите случая тимът си тръгна с победа, а в два от тях и с Европейска титла.

Победата прекъсна и неприятна серия на испанския шампион, който не успя да победи в последните си три двубоя.

В самото начало на мача капитанът на "шпорите" Юго Лорис излезе неразчетено в опит да пресече подаване към Жорди Алба, но испанецът стигна първи до топката и подаде към Коутиньо, който от границата на наказателното поле се разписа в опразнената врата.

По-добрата игра на каталунците продължи, за да дойде 27-та минута, когато Коутиньо върна топката на границата на наказателното поле, където Иван Ракитич със страхотно воле удвои.

Снимка: АР/БТА

Отговорът на "шпорите" не закъсня. Ерик Ламела получи хубаво подаване от Лукас Моура и опита прострелно центриране, което рикошира от крака на Пике, но Тер Щеген демонстрира невероятен рефлекс и предотврати автогола.

До края на полувремето Барса продължаваше да атакува, като добри шансове се откриха пред Меси и Суарес, но резултатът остана непроменен.

Всичко можеше окончателно да свърши в началните минути на втората част, когато Лионел Меси напредна и стреля към вратата, но ударът му срещна страничната греда.

Малко по-късно Лео Меси отново проби, но ударът му пак срещна страничната греда.

Малшансът за каталунците бе пълен, защото в ответната атака топката попадна в Хари Кейн, голмайсторът от изминалия Мондиал финтира Семедо и с техничен удар намали резултата.

В 55-ата минута проклятието над Меси падна и аржентинецът успя да се разпише с третия си опит през втората част.

Той получи отличен пас от Жорди Алба и останал непокрит, капитанът на каталунците не сгреши.

След инкасирания трети гол лондончани се активизираха, опитвайки се да се върнат в мача и шансът им се усмихна в 66-та минута, когато удар на Ламела рикошира в Артур, заблуди вратаря на Барса и влетя във вратата му за 2:3.

В следващата атака Юго Лорис направи втора кошмарна грешка в мача, подарявайки топката на Лео Меси, но в последния миг аржентинецът бе спрян от шпагата на Алдервейрелд.

До края на мача Тотнъм успя да натисне съперника си в търсене на изравнителен гол. "Шпорите" изцяло контролираха действията на терена и имаха два добри шанса, но не успяха да отбележат, а в последната минута на мача Лео Меси се възползва от разредената отбрана в бяло, получи топката в наказателното поле и оформи крайния резултат.

В другия мач от Група "В" италианският гранд Интер спечели гостуването си на ПСВ с 2:1.