Германия поднесе поредно разочарование на феновете си преди Евро 2024, на което страната е домакин.

Бундестимът продължи със слабите изяви и падна с 0:2 от Австрия в контрола на стадион "Ернст Хапел" във Виена.

Марсел Забитцер откри резултата за домакините в 29-ата минута, а Кристоф Баумгартнер удвои в 73-тата минута.

Червен картон за невъздържана проява пък получи Льорой Сане в 49-ата минута, но и преди това немците бяха по-слабият отбор на терена.

Загубата е втора за селекционера Юлиан Нагелсман, който е подложен на критики заради слабата игра в защита. Само преди 3 дни Германия падна и от Турция в мач, който се игра в Берлин.

Колкото до Австрия - тимът имаше свободна вечер в квалификациите, тъй като вече си бе осигурил място на Евро 2024 като втори в класирането след лидера Белгия.