Челси загуби отново - у дома от борещия се да не изпадне Саутхемптън с 0:1, за да постави под огромно напрежение мениджъра Греъм Потър. След 600 милиона евро, похарчени за играчи през лятото и януари тази година, отборът е на десето място с 31 точки, на цели 10 от четворката. Серията негативни резултати вече е 9 мача без победа - 7 в първенството, един в Шампионската лига и един в Купата на ФА.

Днес тимът бе освиркан на своя стадион, след като Джеймс Уорд Праус вкара от пряк свободен удар единствения гол. Гостите остават последни, но вече са с 18 точки и гледат по-смело към спасението.

Манчестър Сити не успя да победи като гост Нотингам - 1:1, след като изпусна куп положения и накрая инкасира изравнителен гол от Крис Ууд в 84-ата минута. Най-голяма вина имаше Ерлинг Холанд, който не успяваше да вкара от невероятни ситуации, включително пред опразнетата врата.

Така Сити остава втори с 52 точки, на 2 зад лидера Арсенал, а и с един игран мач повече.

Ливърпул победи с 2:0 Нюкасъл в късния мач, като ранни голове на Дарвин Нунес и Коуди Гакпо. Гостите нанесоха смъртоносни удари до 17-ата минута, а в 22-рата останаха и с човек повече. Вратарят Ник Поуп хвана топката с ръце пред наказателното поле и бе изгонен.

Куриозно, неговата резерва Мартин Дубравка няма право да играе в турнирите за купите и така след 8 дни, когато е финалът за Купата на лигата срещу Манчестър Юнайтед, ще пази третият страж.

А той е германецът Лорис Кариус, печалният герой за Ливърпул от финала в Шампионската лига през 2018-а. В неговите ръце, които тогава не бяха особено сигурни, е съдбата на Нюкасъл в търсене на първи трофей от повече от половин век.

С победата "червените" на Клоп са седми, вече само на 6 точки от топ 4 (и с мач по-малко).