ЦСКА победи с 3:1 Ботев (Пд) на "Българска армия" в мач, който нямаше как да не е белязан от почит към великия Петър Жеков. Легендата си отиде на 78-годишна възраст, а цветя и негов плакат се появиха при звездата му на алеята на славата пред централния сектор на стадиона.

И бе подходящо за такъв ден хиляди да се стекат на трибуните, като ЦСКА със сигурност записа най-посетения си домакински мач за сезона.

Изпълнен до край бе сектор "Г", който оставаше празен цяла есен заради бойкот на организираните групи от фенове.

Те се завърнаха още за първото пролетно домакинство и отборът видимо бе вдъхновен от подкрепата.

С изключение на трудни първи минути, през цялото време съставът в червени екипи държеше под контрол двубоя.

Хаитянинът Дюкенс Назон вкара два гола през първото полувреме, в което обаче играта никак не бе неравностойна. Но атаката на ЦСКА е доста взризвна, а силата при нападенията по крилата и центриранията към централния нападател се видяха и преди седмица при 4:1 над Берое в Стара Загора.

Но в тази първа част и гостите имаха две отлични положения, преди в последните секунди от нея да върнат гол чрез Николай Минков.

Това се оказа едва 11-о попадение, инкасирано от ЦСКА в 20-те кръга на първенството досега. И едва четвърто на свой терен.

Деветката Назон даде страхотна асистенция на Маурисио Гарсес за 3:1 в самото начало на второто полувреме и нататък лидерът не изпусна нещата от контрол. Тимът на Саша Илич е в серия от 7 победи и едно реми в последните си осем мача.

А роляна на хаитянина изобщо не е за подценяване. Той вече има 9 гола в 10 титулярни двубоя за ЦСКА.

И вече има 50 точки от 20 изиграни мача, с четири повече от втория Лудогорец (19 срещи). В неделя шампионите ще опитат да намалят това изоставане при домакинството си на Славия.

В 84-ата минута Тодор Неделев напусна терена сменен, а стадионът стана да го аплодира.

Нищо, че играе за съперниковия отбор. Жест, на който играчът също отвърна с аплаузи. Уважение към една голяма фигура на последното десетилетие у нас, а и преодолял тежката травма - физическа и психическа, след катастрофата с националния тим в Грузия преди 8 месеца.