След ужасяващата серия от 10 поредни загуби, Септември продължи да надига глава и записа трети добър резултат в последните четири мача.

Столичният тим спечели домакинството си на Дунав с 2:1 след обрат през втората част.

Септември постигна подобен обрат преди две седмици над Черно море, а в сряда успя да се добере до изненадваща точка срещу Левски в последните секунди на мача.

Мачът на "Васил Левски" бе равностоен, като и двата тима имаха своите шансове да стигнат до успеха.

Началото обаче бе по-добро за гостите, които откриха след 17 минути игра. Точен бе Божидар Балджийски след страхотен удар от далечна дистанция.

Втората част обаче принадлежеше на Септември. Само 5 минути след началото й, Стилиян Николов засече центриране от корнер на Борис Галчев, за да изравни.

Така дойдоха най-спорните мигове от мача. В 69-ата минута съдията подмина чиста дузпа за Дунав след игра с ръка на Бенга, а от последвалата контраатака Септември стигна до победен гол.

Вкара го Крис Гади, който получи страхотен пас от Асен Чандъров.

Успехът доближи Септември само на точка от днешния си съперник, като двата тима продължават да водят ожесточена борба за измъкване от дъното на класирането.