ЦСКА спечели гостуването си на Верея с минималното 1:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига.

Така столичният гранд се върна на победния път след два мача без успех, макар той да дойде по-трудно от очакваното срещу последния Верея.

Старозагорци са с едва 5 точки на дъното в класирането, като нямат успех от 8 март. ЦСКА от своя страна се доближи на три точки от Лудогорец, поне до края на мача между разградчани и Славия.

Единственото попадение в мача бе дело на Тиаго в 27-ата минута. Португалецът успя да се измъкне от отбраната в синьо, чукна топката между краката на вратаря и я догони, за да я довкара.

Преди попадението темпото бе доста бавно, а Верея изпусна чудесен шанс до открие в началните минути, но излезлият сам срещу вратаря Вушурович пропусна.

Това бе и единственият удар на домакините. До края ЦСКА контролираше мача, макар да не показваше най-добрата си игра.

Единственото стопроцентово положение се откри пред Мауридес през втората част, когато бразилецът куриозно не уцели топката, останал на метър от голлинията.

Останалите удари на ЦСКА бяха предимно от далечна дистанция и не затрудняваха Георги Георгиев. За сметка на по-лежерните действия в атака, отбраната на "червените" бе на нужното ниво, а Верея почти не преминаваше центъра на терена, което по никакъв начин не застрашаваше прендината на столичния гранд, която се оказа достатъчна за заслужения успех.