Феновете на Ливърпул изживяха втори пореден кошмар на "Анфийлд" само в рамките на 3 дни.

След като в четвъртък мърсисайдци паднаха с 0:3 от Аталанта в Лига Европа, сега загубиха и срещу опашкаря Кристъл Палас с 0:1. За последно английският гранд бе губил две поредни домакинства чак през 2017-а.

Което на практика означава, че за броени дни тимът на Юрген Клоп е на път да се сбогува с двете си големи цели този сезон - титлата в Англия и евентуален евротриумф.

Ливърпул изигра безобразно първо полувреме и както много често се случваше през сезона - оказа се догонващ в резултата след попадение на Еберечи Езе в 14 минута.

Getty Images

На почивката Клоп реагира и пусна на терена Доминик Собослай, а след това в игра се появиха също възстановеният след травма капитан Трент Александър-Арнолд и Диого Жота.

Мърсисайдци натикаха опонента си в наказателното му поле, но така и не успяха да материализират превъзходството си след фрапантни пропуски.

На моменти камерите улавяха реакциите на Юрген Клоп край страничната линия, като германският специалист просто не можеше да повярва какво се случва на терена.

В крайна сметка Ливърпул не успя да стигне дори до точка и се превърна в аутсайдер в тройния възел за шампионската титла.

Червените са на трето място със 71 точки, лидер със 73 е Манчестър Сити. Вторият Арсенал е със 71, но по-късно ще изиграе мача си от 32-ри кръг на шампионата и при успех срещу Астън Вила ще поведе в класирането.