Претендентът за титлата във Висшата лига Ливърпул допусна първата си загуба на "Анфийлд" от февруари 2023 година и то по категоричен начин.

Аталанта разгроми мърсисайдци с 3:0 в дома им в първия четвъртфинал от Лига Европа и ще има огромна увереност на реванша в Бергамо след седмица.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ТУК >>>

Хората на Юрген Клоп са пред отпадане от надпреварата след много слабо представяне, което доказва, че основният им фокус е върху битката на местно ниво. Само че може да си останат само с трофея в Купата на Лигата в последния сезон на германския наставник.

Клоп искаше да даде почивка на Мохамед Салах, Андрю Робъртсън, Доминик Собослай, Луис Диас и Дого Жота, но и петимата влязоха бързо от пейката през второто полувреме в опит да обръщат мача. Само че стана точно обратното - разликата се покачи.

Вечерта принадлежи на Богинята след два гола на Джанлука Скамака и един на Марио Пашалич.

Бившият играч на Уест Хям Скамака откри в 38-ата минута след подаване на Давиде Запакоста и не особено убедителна намеса на вратаря Кийвин Келъхър. Резервният страж на Ливърпул обаче направи две супер спасявания в това полувреме.

След час игра Скамака направи 2:0 след страхотно центриране на Чарлс де Кетеларе.

Третото попадение падна в 83-ата минута, когато Доминик Собослай сбърка и подари топката на Скамака. Последва удар на Едерсон, който беше спасен, но с добавка Пашалич нямаше как да сгреши за 3:0.

Ливърпул също имаше добри ситуации за поне един гол, но удар на Салах бе спасен, а негово попадение след пас на Андрю Робъртсън бе отменено заради засада.

Аталанта за втори път превзема "Анфийлд", след като победи тук с 2:0 през 2020 година в груповата фаза на Шампионска лига.