Рома продължава катастрофалното си представяне от началото на сезона след четвърти мач без победа и шести пореден от началото на сезона.

Римляните загубиха гостуването си на Болоня с 0:2 - отбор, който преди мача нямаше дори вкаран гол в първите четири кръга.

Напрежението върху Еузебио Ди Франческо се покачва с всеки изминал мач и феновете на "Олимпико" вече призовават за неговото уволнение.

Рома владееше топката почти през целото време, но агресията и мотивацията на съперника бе много по-голяма.

"Червено-сините" поведоха в 36-а минута. Федерико Матиело вкара първия гол за сезона с хубав фалцов удар в десния ъгъл на Робин Олсен.

Второто попадение, което реши мача, падна в 58-а минута, когато Федерико Сантандер бе изведен от Диего Фалсинели зад защитата и не сгреши сам срещу Олсен.

Така Рома остава на 12-а позиция в шампионата с актив от 5 точки. Болоня e 18-и с 4 пункта.