Славия спечели с 2:1 на терена на Черно море, записвайки първа победа там от 11 сезона.

"Белите", този път в черен екип, спряха серия от три поредни нулеви равенства в първенството.

Цветелин Чунчуков откри в 14-ата минута с шут по диагонала, а домакините отвърнаха с гол на Мартин Минков в 38-ата минута.

Галин Иванов донесе успеха на Славия с удар от десетина метра, минал под плонжа на вратаря на Черно море Благой Макенджиев.

В последните минути бе изгонен Радослав Василев от домакините, юноша на Славия и герой на националния отбор с победен гол срещу Норвегия (1:0) в Лигата на нациите преди 20 дни. Нападателят си изкара два жълти картона за остри влизания в краката на съперници.

С победата тимът на треньора Златомир Загорчич има вече 13 точки, а този на Илиан Илиев е с 12.