Лудогорец продължава с почти перфектното си представяне в Първа лига от началото на сезона и увеличи преднината си на върха в класирането с нов безпроблемен успех.

Разградчани победиха ЦСКА 1948 с 3:0 у дома, като след издънката на Левски преди няколко дни, вече имат комфортните шест точки преднина на върха в класирането.

Лудогорец води с шест точки пред Левски и Ботев (Пловдив), като е с мач по-малко от "сините". Въпросният отложен двубой е именно срещу Ботев, а спечелването му ще даде на родния шампион аванс от 9 точки и общо взето ще означава край на битката за титлата преди сезонът да е преполовен.

Още по-впечатляващ е начинът, по който Лудогорец трупа този аванс, защото макар наглед разградчани да не впечатляват в игрово отношение, те има 11 победи от 12 кръга и само едно допуснато попадение.

От началото на сезона Лудогорец вкара 22 гола и допусна само един, който бе при победа с 5:1 и нямаше никаква тежест. Единствената издънка на шампионите пък дойде при нулево реми срещу Черно море.

Днес видяхме поредната безпроблемна вечер, защото ЦСКА 1948 така и не успя да даде отпор на домакините от Разград.

Гостите изненадващо опитаха да се надиграват с Лудогорец още от началните минути на мача, а това доведе до доста положения пред вратата им, както и аванс от 2:0 за шампионите до почивката.

Ерик Маркус затвърди добрите впечатления с нов гол, отбелязан в 15-ата минута, а в 24-ата Ивайло Чочев удвои, за да убие интригата в мача.

Двубоят съвсем бе решен със старта на втората част, когато Маркус вкара втория си гол в мача, както и общо трети за пет мача в елита.

Рутинна победа, която означава шест точки аванс за Лудогорец на върха, докато ЦСКА 1948 е на деветото място с 14 пункта.