Канада е полуфиналист на Копа Америка след напълно заслужена победа, макар и дошла чак след дузпи, над Венецуела. В редовното време четвъртфиналният мач завърши 1:1, а при ударите от 11 метра след 90-те минути драмата бе пълна.

Ерера изпусна за венецуелците, но Милър веднага не успя за канадците. Саварино също не вкара, но Юстакио не бе точен за "кленовите листа" и отново имаше паритет. А след пропуска на Уилкер Анхел, прошка нямаше - Исмаел Коне се засили и вкара спокойно, за да прати напред Канада с 4:3.

В редовното време отборът му трябваше да е решил всичко, но направи невероятни пропуски. Още до почивката тимът от Северна Америка поведе с гол на Джейкъб Шафелбърг (13-а минута), а после имаше три идеални ситуации да удвои.

Не го направи и бе наказан с първата сериозна такава за Венецуела, като дори е спорно дали това бе положение. Просто миг на гениалност от ветерана Рондон, който прехвърли вратаря на Канада от над 30 метра в 64-ата минута.

Дебютантите на Копа Америка обаче показаха по-здрави нерви при дузпите и записват паметно първо участие, като ще са сред най-добрите четири тима.

А там ги чака мач с Аржентина, срещу която се изправиха и в двубоя на откриването (0:2). Тогава Канада игра много смело, загуби, но загатна, че ако подобри ефективността в завършващата фаза, няма да е обречен срещу шампиона.

"Няма да спираме дотук - закани се Джеси Марч, селекционерът преобразил за няколко месеца този отбор. - Срещу Меси и Аржентина не искаме просто да се представим достойно. Искаме да стигнем до финала."

Мачът е в сряда в 03:00 часа сутринта наше време.

Другата полуфинална двойка тепърва ще се разбира, тъй като в неделя сутринта са четвъртфиналите номер 3 и 4. Програмата:

01:00 ч Колумбия - Панама

04:00 ч Уругвай - Бразилия.

Всички мачове от Копа Америка можете да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.