Мексико си събра багажа от Копа Америка след нулево равенство с Еквадор в заключителния кръг от мачове в група В. С четири точки, но по-лоша голова разлика от еквадорците - при изоставане само с един гол, Ел Три напуска турнира конфузно рано.

А се очакваше да играе сериозна роля в него.

Мексиканците имаха нужда от победа, след като загубиха от Венецуела с 0:1 в миналия кръг, а гол в последните секунди даде победа на Еквадор не с 2:1, а с 3:1 над Ямайка. И така головата разлика на еквадорците бе по-добра, а това е първи фактор за разделяне на отбори с равни точки на Копа Америка.

Така прекият сблъсък бе ясно уравнение - при реми се класира Еквадор, на Мексико е нужна само победа.

Тимът атакуваше през цялото време, но реалните положения бяха малко. Два точни удара за мача го доказват, а те дойдоха в последните секунди на първото и второто полувреме. В добавеното време в края драмата бе пълна, след като гватемалският рефер Марио Ескобар даде дузпа за Мексико, но ВАР се намеси и отмени решението.

Едва спасиха съдията от гнева на над 60 000 мексиканци в Глендейл, Аризона, при напускането на терена. А той в случая "нямаше вина" - човекът даде нарушението, просто намесата на системата го анулира.

Същият Ескобар си навлече по-рано в мача мексиканския гняв, след като спря мача за 2 минути, извеждайки отборите от терена. Причината - дискриминационни скандирания от хилядите мексиканци по трибуните. Освиркан, обиждан и дори замерян с предмети, съдията поднови играта след малко.

Венецуела записа историческо три от три - би с 3:0 Ямайка и с 9 точки е първи в групата.

Преди турнира тимът имаше общо 8 победи в цялата си история на Копа Америка. Сега записа три в първите три мача.

Наградата е среща с Канада на четвъртфинал и шанс за място сред последните четири на турнира.

Еквадор ще срещне шампиона Аржентина в елиминациите.