Двукратният шампион Алжир сензационно отпадна от Купата на африканските нации още в груповата фаза.

"Пустинните лисици" се сбогуваха с турнира след сензационна загуба от Мавритания с 0:1, като единственото попадение в срещата падна в 37-ата минута, когато точен бе Яли Делахи.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК>>>

Тази загуба ги остави на дъното в група "D" с едва 2 точки. Въпреки присъствието на доста звезди в тима, алжирците разочароваха тотално. Рияд Марез беше оставен на пейката и влезе на мястото на Усем Ауар на почивката, но не помогна с нищо.

Иначе на върха в групата завърши Ангола.

"Черните антилопи" събраха 7 точки, след като биха в последния мач Буркина Фасо с 2:0 и така оставиха съперника си на второто място с 4. Мавритания пък зае третата позиция с 3 пункта и има шанс да се класира за елиминациите като един от най-добрите трети отбори.