Левски записа трета поредна загуба в контролите, губейки с 1:2 от руския Урал, където играе бившият играч на "сините" Николай Димитров-Хичо.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев реализираха попадение през второто полувреме, но допуснаха две още в първите 10 минути на двубоя.

Мачът в Кипър започна с минута мълчание за легендата на Левски Александър Манолов, който почина ден по-рано.

Първият гол за руснаците дойде именно слес асистенция на Хичо, а голмайстор бе Панюков, въпреки намесата на стража Николай Михайлов.

Ситуацията за левскарите стана още по-неприятна след четвърт час игра, тъй като Урал вкара втори гол. При центриране от корнер топката бе свалена пред вратарското поле, за да може от близка дистанция руснаците да удвоят - 2:0 след нов гол на Андрей Панюков.

Левски започна по-смело да поглежда към вратата на противника, но Хали Тиам и Богдан Вашчук направиха пропуски до края на първата част.

Началото на втората обаче бе добро за "сините". В 50-та минута Станислав Костов реализира с добавка след добър пробив и удар на Паулиньо.

След това дойдоха множеството схеми в редиците на двата отбора и това уби темпото и нови изгодни ситуации липсваха.

Така Георги Дерменджиев остава само със загуби начело на Левски.