"Челси" стартира сезона във Висшата лига с класическо 3:0 на терена на "Хъдърсфийлд". Мачът бе първи под ръководството на Маурицио Сари, дошъл от "Наполи" през лятото.

Италианецът видя трудни първи 30 минути, в които домакините натискаха, а "Челси" не стигна до опасност или дори удар. Но в 34-ата минута с първия такъв, гостите поведоха.

Нголо Канте засече топката след центриране на Вилиан и с много късмет тя отиде в обратния ъгъл на вратата.

В последните секунди на първото полувреме Маркос Алонсо нахлу в наказателното поле и бе спънат - дузпа.

Жоржиньо се засили и елегантно прати вратаря в обратната посока - 0:2.

Педро довърши домакините след почивката, когато резервата Еден Азар като ураган мина през половината терен в контраатака, и му даде пас, който испанецът бе задължен да реализира.

Новакът "Фулъм" на Славиша Йоканович бе посрещнат с недружелюбно 0:2 на неговия стадион от "Кристал Палас".

Джеф Шлуп и Вилфрид Заха вкараха головене, а домакините бяха в съвсем променен вид от миналия сезон, когато спечелиха правото да играят в елита. През лятото "Фулъм" се подсили с 12 нови попълнения.

Роберто Перейра, дошъл преди година от "Ювентус", вкара и двата гола за домакинската победа на "Уотфорд" над "Брайтън" в първия кръг.

При същия резултат завърши и другия мач в събота от 17 ч българско време - "Борнемут" у дома пречупи с 2:0 новака "Кардиф".