"Байерн" изпусна да направи дубъл в Германия, като загуби финала за Купата от "Айнтрахт" с 1:3. Драмата бе голяма, а сълзите след края - на щастие в играчите и треньора на аутсайдера, които увенчаха страхотен сезон с класиране в Лига Европа.

Наставникът на "Айнтрахт" Нико Ковач е следващият треньор на "Байерн", като вече бе обявен за поста и подписа договор. Ето, че още преди да започне работа, той "открадна" една купа от музея на баварците.

Хърватинът Анте Ребич даде аванс на тима от Франкфурт в 11-ата минута, а Роберт Левандовски изравни в 53-ата. Отново Ребич вкара за 2:1 и "Байерн" натисна с всички сили за изравняване.

В добавеното време от 2 минути дойде големият скандал на финала. Реферът Феликс Цвайер пусна допълнителна атака на баварците извън двете минута, а от нея се стигна до разбъркване и Кевин Принс Боатенг ритна Хави Мартинес - нарушение в наказателното поле на "Айнтрахт". Но дори след гледане на видеоповторение, Цвайер не даде дузпа за "Байерн", от която резултатът можеше да бъде изравнен.

Вместо това от корнера Михат Гачинович се откъсна и вкара в празната врата за 3:1, докато стражът на съперника Свен Улрайх бе в атака, за да помага за изравняване.

Така Юп Хайнкес, повикан да спасява "на пожар" сезона на "Байерн" след уволнението на Карло Анчелоти, донесе очаквано титлата, но се провали в търсене на финал в Шампионската лига и дубъл у дома.