"Черно море" стигна до драматично равенство 2:2 след продължения в плейофа реванш с "Локомотив" (Пловдив) като гост и ще играе за място в евротурнирите.

След 2:1 във Варна "моряците" си осигуриха бараж с "Левски" в София, който ще определи последния ни участник в Лига Европа. Това ще бъде потвърдено в неделния ден, когато "сините" трябва да стигнат поне до равенство срещу "Верея" или "Берое" да не спечели срещу ЦСКА в София.

Пловдивските железничари повториха победата на своя съперник в редовното време, но допуснаха попадение в продълженията и се простиха с мечтите си за европейски футбол.

Варненци бяха по-активният отбор в по-голямата част от двубоя и заслужено стигнаха до крайния успех.

Техен наставник е Илиян Илиев, който бе изгонен при спорни обстоятелства от "Левски" преди години и който е силно мотивиран да си върне в баража.

"Локомотив" поведе на "Лаута" след гол на сърбина Филип Михалевич още в 12-а минута. Същият направи 2:0 три минути преди края на първото полувреме.

Марек Кузма донесе безценния първи гол за "моряците", който изравни общия резултат в 69-а минута. В 103-а минута Даниел Димов вкара с глава и прати варненските фенове в екстаз.