Южна Америка е на съвсем различно ниво във футбола, когато говорим за страст и отдаденост от страна на играчите. А разбира се и за различните начини да влизат под кожата на противниците си на терена.

Вашингтон Агуере, вратарят на уругвайския гранд Пенярол, показа съвсем ново ниво на бавене на време и същевременно на дразнене на съперниковия тим. 31-годишният страж се оказа в основата на масово меле на терена по време на гостуването на Мирамар Мисионес, където всъщност е играл по-рано в кариерата си - като преотстъпен за съвсем кратък период.

Пенярол, рекордьор по титли в местното първенство с невероятните 51 на брой, спечели визитата си с 2:1.

Агуере обаче започна да бави времето още в 70-ата минута на мача, като го направи по нетрадиционен начин - започна да си играе на крачета в собственото си наказателно поле преди да хване топката заради наближаващ играч на домакините.

Естествено, това никак не се понрави на футоблистите на Мирамар, които потърсиха сметка, при това не само от него, а и от останлите му съотборници. Стигна се дотам, че дори част от резервите нахлуха на терена. В крайна сметка вратарят получи само жълт картон, ала по един футболист и на двата отбора бе изгонен директно заради разправията, а домакините останаха и с 9 души в 90-ата минута, когато още един от тях получи червен картон.