Бившият нападател на Нюкасъл Крис ууд не показа какъвто и да е сантимент към доскорошния си отбор. Новозеландецът заби три гола за Нотингам Форест при завръщането си на "Сейнт Джеймсис Парк" и собственоръчно донесе победата на гостите, които се изстреляха нагоре в класирането след успех с 3:1.

Таранът изкара един сезон при "свраките" (2022/2023), като в част от него бе преотстъпен на Форест, а след това някогашните шампиони на Европа го откупиха за постоянно.

Александър Исак даде аванс на домакините след гол от дузпа в средата на първото полувреме, но после Ууд открадна шоуто.

Той изравни в продължението на първата част, а след подновяването на играта в рамките на само четвърт час осъществи пълен обрат, реализирайки първо в 53-ата минута, а после и в 60-ата.

Юнайтед допуснаха своята загуба №47 на Боксинг дей - повече от който и да е друг английски тим в историята.

Ууд пък е седмият играч, който вкарва хеттрик на този ден в историята на Премиър лийг. Останалите са Тиери Анри (2000), Кевин Филипс (2000), Роби Фаулър (2001), Димитър Бербатов (2011), Гарет Бейл (2012) и Хари Кейн (2017). Бербо го стори по време на престоя си в Манчестър Юнайтед при победата над Уигън.

Нотингам вече е шестнадесети в класирането със 17 точки, докато Нюкасъл е седми с 29.