Без Меси няма победа. В това отново се убедиха в Интер Маями, след като в отсъствието на голямата си звезда тимът стигна само до 1:1 срещу Орландо в мач от 29 кръг на МЛС.

С поделената точка клубът на Дейвид Бекъм остана на 27-ото място в класирането, като има само два тима зад него в подреждането и мисията за достигане до плейофите изглежда все по-трудна.

Гостите от Маями започнаха по-добре срещата и успяха да поведат чрез Херардо Мартино, който откри резултата в 52-ата минута, но само 14 минути по-късно домакините от възстановиха равенството.

Освен без контузения Меси, Интер трябваше да се справя с още една липсваща звезда - Жорди Алба, който също има здравословен проблем.

Припомняме, че преди седмица имаше сериозен дебат в американския футбол относно участието на Меси в мачовете на отбора от Маями, като се изразиха съмнения дали наистина аржентинецът е контузен.

Междувременно пък ръководната фигура в Интер - Дейвид Бекъм, ще опита да добави още един носител на "Златна топка" към състава. Желанието на бившия полузащитник е да привлече Лука Модрич, като трансферна офанзива за изгубилия титулярното си място в Реал Мадрид хърватин ще има още през януари.