Кристиано Роналдо и Манчестър Юнайтед имаха кошмарни минути, но все пак се спасиха от исторически срам насред Никозия.

"Червените дяволи" се изправиха срещу местния Омония в мач от групите на Лига Европа, който все пак спечелиха, но с 3:2 и с доста повече трудности от очакваното.

Кристиано Роналдо, който получава все по-малко шансове за игра, отново започна от първата минута в евротурнирите, но и той бе безсилен, когато на почивката двата тима се оттеглиха при шокираща преднина от 1:0 за Омония.

Понякога във футбола няма логика, защото за тези 45 минути кипърците отправиха само един удар, но той бе именно голът на Карим Ансарифад в 34-ата минута след чудесна контраатака.

Още на почивката Ерик Тен Хаг извърши офанзивни промени, като това все пак даде нужния резултат и до 63-ата минута обратът бе факт.

В главни действащи лица се превърнаха именно появилите се от пейката играча - Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал, които отбелязаха и двете попадения.

Пет минути преди края Кристиано Роналдо асистира на Рашфорд за 3:1, а когато в Юнайтед тъкмо си помислиха, че работата е свършена, то Омония ги обори.

Още със следващата атака резултат стана 2:3 с гола на Панайоту, но "детелините" няма сили за повече от този престижен мач, който обаче не им донесе точка срещу Манчестър Юнайтед.

В другия мач от групата Реал Сосиедад спечели гостуването си на Шериф Тираспол с 2:0 и на практика осигури мястото си в следващата фаза на турнира, докато Манчестър Юнайтед, който има шест точки на своята сметка, ще трябва да положи още малко усилия.