Лудогорец завърши наравно 1:1 като гост на ХИК Хелзинки в третия си мач от групите на Лига Европа.

Така разградчани събраха четири точки от първите си три двубоя в турнира, като временно заема втората позиция, докато за опонента му ХИК това бе първа точка.

С оглед показаното от двата тима на изкуствения терен във финландксата столица, получилото се реми изглежда като логичен резултат, макар както Лудогорец, така и ХИК да имаха отлични шансове за победен гол в края.

Родният шампион трябва най-вече да съжалява, че не успя да се възползв от ранния си аванс и гола в деветата минута, защото след него не показа добрата игра, която видяхме в предишните мачове срещу Рома и Бетис.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Едва след изравнителния гол за ХИК в началото на втората част, Лудогорец сякаш се сети, че може да играе красиво и атакуващо, но въпреки няколкото си положения, така и не успя да измъкне трите точки, които можеше да са от огромна значение.

Победа можеше до голяма степен да осигури на Лудогорец европейски футбол и през пролетта с гарантирането на поне третото място, но сега родния шампион ще трябва да стори това след седмица в Разград.

Двубоят на "Болт Арена" в Хелзинки започна по перфектния начин за разградчани, които още с първата си опасна атака успяха да поведат.

Това се случи в 9-ата минута, когато Бърнард Текпетей стартира перфектна контраатака, подаде на Каули, а той от своя страна изведе на отлична позиция Матиас Тисера, който останал очи в очи с вратаря не сбърка.

За съжаление тази перфектна контраатака бе единственото опасно и смислено нещо за разградчани в офанзивен план за следващите около 50 минути на терена.

Снимка: АР/БТА

В тях контрол над играта имаха домакините, които достигнаха до няколко добри положения, след които по чудо не се стигна до гол.

Със сигурност запомнящо се ще остане това от 25-ата минута, когато Хетемай получи топката на отлична позиция и я насочи в опразнената врата, където за негова изненада стоеше съотборникът му Малик Абубакари, който изчисти от голлинията сякаш е бранител на разградчани.

Самият Абубакари имаше два пропуска на своята сметка, а от началото на втората част натискът на ХИК стана още по-осезаем.

Така напълно логично с оглед показаното дойде 55-ата минута, в която финландците изравниха, при това заслужено.

След центриране от пряк свободен удар гол с глава вкара звездата на тима - националът Перпатим Хетемай, който има над 250 двубоя в италианската Серия "А" в кариерата си.

Това бе и първият гол за ХИК в тазгодишното издание на групите на Лига Европа.

Незнайно защо, Лудогорец трябваше да получи гол, за да заиграе в познатия си атакуващ и атрактивен стил.

Веднага след изравнителното попадение Анте Шимунджа направи няколко офанзивни смени и това даде резултат най-вече игрово, защото Лудогорец бързо създаде 3-4 опасни положения, но пропуски направиха Пьотровски, Десподов и Нонато.

Това обаче не означаваше, че ХИК спря да търси пълен обрат, защото и финландците имаха своите опасни контраатаки, а в рамките на 30 секунди като по чудо той не стана факт.

Първо удар на Антони Олусаня премина на сантиметри от гредата, а веднага след това Боян Радулович се откъсна от разградската отбрана, но не успя да преодолее вратаря Серджио Падт.

Последната дума в мача можеше да има Лудогорец в 90-ата минута, но тогава удараът на Каули от границата на наказателното поле премина на сантиметри от гредата.

И така двата тима поделиха точките в Хелзинки, а мачът след седмица в Разград може да се окаже решаващ за съдбата им в евротурнирите.