"Хайдук" изпадна в паника преди реванша срещу "Славия" в София в четвъртък. Утре от 19 ч хърватите гостуват на стадион "Васил Левски" във втори мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа, като имат крехък аванс от 1:0.

Но криза с вратарите удари по клуба от Сплит и това са окуражаващи вести за българския отбор. Славистите ще се изправят не срещу героя от първия мач Йосип Пошавец, който спаси няколко чисти положения, нито срещу титулярния страж на "Хайдук" Томислав Дука.

И двамата са контузени, като дори не пътуват за София. Дука получи травма в 62-рата минута на неделното гостуване на "Осиек", загубен с 1:4. Смени го 20-годишният Марин Любич, за когото това бе дебют в първия тим. Той допусна последните два гола в мача.

Любич ще изиграе първия си титулярен мач в четвъртък, когато остава безалтернативен на вратата на "Хайдук".

"Нямам притеснения, тренирам и се готвя за този момент", коментира младокът пред в. "Слободна Далмация".

Куриозно, от другата страна на игрището, на вратата на "Славия" ще е Георги Петков, който е на 42 години и има над 350 мача в професионалния футбол...