Освиркваният цял мач Кристиано Роналдо се смя последен, след като вкара победно от дузпа за Ал Наср.

Отборът му спечели с 1:0 гостуването на Ал Ахли в едно от големите дербита на Саудитска Арабия, като двата отбора са втори и трети в класирането.

Роналдо бе принуден отново да слуша познатите вече викове "Меси, Меси" от трибуните, а всяко негово докосване бе освиркване от враждебната агитка на домакините в Джеда.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА>>>

През първото полувреме гол на суперзвездата бе отменен заради засада, която вероятно е видима само с микроскоп. И това донесе огромен кеф по трибуните, ядосвайки видимо португалеца.

Друго спорно решение обаче му даде шанс да триумфира.

В 68-ата минута негов съотборник падна в наказателното поле при съвсем леко докосване от бранител, а след намеса на системата ВАР, дузпа бе отсъдена. Роналдо не се поколеба - 0:1, което остана и единствено попадение в мача.

Това е гол №30 за КР7 през сезона за Ал Наср, като има 23 в 24 мача за първенство, един за купата и 6 в Азиатската Шампионска лига, от която обаче отборът вече отпадна.

Ал Наср продължава да опитва да догони лидера в първенството Ал Хилал, като изоставането е 9 точки, но отборът на Роналдо е изиграл и един мач повече.