Контролата между Ал Насър и Интер (Маями) загуби от блясъка си, след като Кристиано Роналдо остана извън сметките на саудитците за мача. Но за този мач ще се говори доста, защото арабите разбиха американския си противник с убедителен резултат - 6:0.

Меси също нямаше особено съществена роля в двубоя, тъй като се появи в игра едва седем минути преди края на срещата.

Но дори и без участието на едно от двете главни действащи лица в това легендарно съперничество, срещата бе далеч от безинтересна.

Ал Насър заби три бързи гола в рамките на първите 12 минути.

Точни бяха Отавио, Андерсон Талиска и Аймерик Лапорт. Като попадението на Лапорт бе същински шедьовър.

Испанецът видя, че противниковия вратар е излязъл напред и го преодоля с шут от собствената си половина.

След почивката паднаха още три гола - Талиска вкара от дузпа за 4:0, Мохамед Маран направи 5:0, а после бразилската звезда добави още един на сметката си за крайното 6:0 и хеттрик.

Меси влезе като смяна в 83-ата минута - при вече оформен резултат и не помогна кой знае колко на своя тим.

Титуляри за американците обаче бяха ЖОрди Алба, Серхио Бускетс и Луис Суарес.