Отзивите от загубата на Лудогорец с 0:2 от Славия (Прага) на старта в Лига Европа очаквано бяха минорни. Гостите стигнаха някак рутинно до победата, а това бе първи от осем трудни мача срещу сериозни съперници в турнира за българския шампион и няма да става по-лесно.

Форматът на турнира вече не е групов, а с пълно класиране след осемте срещи на всеки отбор.

"Беше голяма битка, имахме своите положения в първите 15-20 минути - анализира капитанът Оливие Вердон. - Но преди почивката допуснахме глупав гол и това направи мача по-труден.

Трябва да останем позитивни. Имаме още седем мача и в тях можем да наваксаме изоставането от днес."

Треньорът Захари Сираков също говори минути след поражението от пражката Славия и видимо бе разочарован:

"Направихме едно нелошо първо полувреме, но последва грешка и допуснахме гола за 0:1. Не мога да си обясня защо такава беше разликата в представянето ни...

За съжаление инкасирахме една тежка загуба. Не стартирахме както ние искахме в турнира, но няма какво да върнем. Ще мислим за следващия мач. Обърнахме внимание на тренировки да сме бдителни при статични положения, но получихме пак гол от статична ситуация. Нямахме тази динамика и агресия, която искаме - да играем по-бързо."