Лудогорец започна с разочароващо, но напълно логично и заслужено поражение участието си в същинската фаза на турнира Лига Европа.

Родният шампион падна с 0:2 от чешкия гранд Славия (Прага), след като бе напълно надигран насред Разград.

Изпълненият с чешки национали тим на Славия изигра по отличен начин мача, като залагайки на огромното си физическо предимство и тактическа дисциплина, успя да постигне много ценна победа в турнира.

Славия така и не позволи на Лудогорец да се добере до каквато и да е голова опасност, като за 90 минути разградчани отправиха само един точен удар, при това тотално безопасен. Единственото по-интересно положение пред чешката врата бе в самото начало, когато Кайо Видал стреля доста нескопосано от добра позиция.

През останалото време чехите проведоха отлично срещата и истината е, че с оглед развоя на мача изглеждаше по-логично Славия да вкара трето попадение, отколкото Лудогорец да върне едно.

Така след две визити в България без гол, едно срещу Академик (1976) и едно срещу Левски (2003), Славия от третия опит успя да вкара гол на родна земя, успя и да си тръгне с победа.

Снимка: Bulphoto

Първият гол на чехите дойде в 37-ата минута, като той бе подпомогнат от безумните действия на разградската отбрана.

При една контраатака незнайно защо трима бранители тръгнаха да пресират Томас Чори, който обаче ги изпревари и подаде към останалия непокрит Матей Юрашек, за когото остана просто да си нагласи топката и два вкара за 1:0.

Славия имаше далеч повече шансове през втората част, която стартира с отменен гол заради засада. Последва сериозен пропуск на Ел Хаджи Диуф, а логичният развой дойде в 65-ата минута.

Тогава Славия използва най-силното си оръжие - статичните положения, като току що появилият се в игра Моймир Шитил бе оставен непокрит и вкара за 2:0, с което до голяма степен реши всичко в мача.

Така Лудогорец определено разочарова в игрови план на старта на Лига Европа и записа логично поражение в един от мачовете, който поне на теория изглеждаше като една от възможностите за спечелване на точки.

Следващите съперници на родния шампион са Виктория (Пилзен), Андерлехт, Атлетик (Билбао), Лацио, АЗ Алкмаар, Мидтиланд и Лион.