Андерлехт отпадна от Европа с дузпи.

Точно с оръжието, с което по-рано тази пролет прати зад борда единствения оцелял български представите в турнирите на УЕФА - Лудогорец.

Белгийският гранд загуби като гост четвъртфиналния реванш от Лигата на конференциите от нидерландския АЗ Алкмаар с 0:2, което изравни общия резултат и се наложи ударите от 11 метра да решават.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ДРАМАТА В НИДЕРЛАНДИЯ>>>

Ян Вертонген и Килиан Сардела изпуснаха, а вратарят на домакините Мат Райън бе герой, спасявайки ударите им. Съдба... Два кръга по-рано Андерлехт елиминира Лудогорец при дузпите, след като техният страж Барт Вербрюген спаси не два, а три удара на изпълнителите от българския шампион.

АЗ Алкмаар отива на полуфинал, където ще срещне английския Уест Хем.

Тази вечер лондонският отбор не остави шанс на белгийския Гент и го разгроми с 4:1  (1:1 в първия мач).

Фиорентина преживя шокова терапия, след като наглед нямаше никакви притеснения след първия мач с Лех в Полша, спечелен с 4:1.

Но гостите поведоха с 3:0 във Флоренция и след 78 минути игра срещата отиваше към продължения. Но тогава се намеси Рикардо Сотил и намали.

А пълното спокойствие и крайното 2:3 донесе Гаетано Кастровили в края.

На полуфинал Фиорентина ще срещне Базел, елиминирал изненадващо Ница с 2:1 като гост след продължения (1:1 в редовното време, 2:2 в първия мач). Швейцарският отбор също е екзекутор на наш представител - точно Базел отпрати от Европа още през есента българския ЦСКА.