Манчестър Сити нанесе тежък удар по Байерн в първия четвъртфинал от Шампионската лига - 3:0 у дома.

Преди реванша на 19 април "гражданите" изглеждат абсолютен фаворит не само в този дуел, но и за трофея. Нещо, което букмейкърите твърдят в ставките си още от старта на сезона. Когато Сити играе така, трудно е да се види кой ще го спре към така мечтания и първи трофей на шампион на Европа.

Разбира се, това се твърди от няколко сезона, но отговорът винаги е "намира се какво да го спре". Само че опитът и научените уроци са още едно оръжие за отбора на Пеп Гуардиола, който тази вечер изнесе лекция не само по добър футбол, но и по зряла игра.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Байерн, който е вторият фаворит на букмейкърите за трофея (или поне беше преди този резултат) се противопостави реално само в едни 15-ина минути на старта на второто полувреме. През останалото време "червената машина" от Мюнхен изглеждаше надиграна напълно тактически и технически под дъжда в Манчестър.

Домакините стреляха 26 пъти (!) към вратата на Ян Зомер, като девет от шутовете бяха в рамката. А три намериха мрежата.

Родри даде аванс на Сити в 27-ата минута със страхотен далечен удар, намерил горния десен ъгъл. И то в момент, в който Байерн се съживяваше от първите минути на натиск и се връщаше в играта, овладявайки по-трайно топката.

До края на полувремето за гостите бе изключително трудно, а Сити натисна да вкара отново. В 34-ата минута Илкай Гюндоган изпусна от няколко метра при паднал вратар Зомер, който направи първото от няколкото си брилянтни спасявания.

След почивката Байерн бе променен и Лирой Сане стреля три пъти точно за 15 минути, но само един от тези удари бе от позиция, която може да бъде наречена голова. Останалите бяха отдалеч, въпреки че пак предизвикаха намеса на Едерсон.

И това беше.

Сити пак взе тотално инициативата, въпреки че остана без плеймейкъра си Кевин де Бройне, излязъл с травма.

В 70-ата минута Ерлинг Холанд използва грешка в отбраната и отнета топка, центрира я на главата на Бернардо Силва и той удвои.

Но норвежецът не се задоволи с асистенцията.

Той заби третия гол в 76-ата минута от въздуха след свалена топка от Джон Стоунс.

До края две намеси на Зомер оставиха Байерн в играта, защото резултатът можеше да е още по-изразителен.