Единственият новак в Първа лига - "Ботев" (Враца), записа втори пореден успех.

Врачани победиха "Етър" (Велико Търново) с 2:0 в мач от петия кръг на шампионата, игран в Монтана, където "Ботев" временно домакинства заради липсата на осветление на стадиона във Враца.

Герой за "Ботев" отново бе Петър Атанасов. 27-годишният играч отбеляза и двете попадения в мача, а общият брой на головете му от началото на сезона е 5.

Той е единственият играч на "Ботев", разписвал се в противниковата врата.

Атанасов откри в 28-та минута, когато получи пас от Йордан Апостолов, преодоля противников бранител и отбеляза за 1:0.

Атакуващият играч на домакините можеше да открие още в третата минута, но ударът му срещна гредата, а преди попадението добри шансове за "Етър" се откриха пред Сърмов и Варела.

Последваха още няколко чудесни шанса за Атанасов, а логичното се случи в 65-та минута, когато той отбеляза своя втори гол.

Голмайсторът на врачани получи пас от Фиданин, първият му удар бе блокиран, но при добавката Атанасов не сгреши и вкара.

До края той пропусна да оформи своя хеттрик, а търновци можеха да намалят, но Иван Петков уцели греда, а Флорент Боджадж изпусна от отлична позиция.