Родният национал Петко Христов се завръна в игра за първи път от почти месец.

Централният бранител получи травма по време на мача на България срещу Гибралтар (5:1) в края на септември, което се отрази и на титулярното му място в редиците на Специя.

Тази вечер Христо все пак се завърна в стартовите 11, като това се случи в мач от 1/16-финалите за Купата на Италия срещу втородивизионния Бреша. В него Специя не допусна изненада и с успех от 3:1 продължи към най-добрите 16 тима в турнира.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Там съперник на Специя ще е намиращият се на второто място в класирането на Серия "А" тим на Аталанта.

Петко Христов бе на терена от първата до последната минута, но бе на нетипичната за него позиция на десен краен бранител във формация от четирима.

Специя успя да открие резултата още в 20-ата минута чрез Давид Стрелец, а с гол на Даниеле Верде в началото на втората част сякаш сблъсъкът бе решен.

Малко преди края с втория си гол Давид Стрелец направи резултата 3:0, а в даденото от съдията продължение Стефано Морео вкара почетен гол за Бреша.

90 минути на терена прекара и друг наш национал - Валентин Антов, който получи шанс да подане в титулярите на Монца и го използва по чудесен начин.

Той помогна на своя тим да изкове драматична победа с 3:2 на Удинезе и да се класира за следващия кръг на турнира, където го очаква гостуване на Ювентус.