Поредна порция зрелищни мачове ни поднесе програмата за вечерта в Лига на нациите.

Безспорно с най-голям интерес се очакваше сблъсъкът между Франция и Белгия в Лион. "Петлите" трябваше да се реваншират на феновете си за загубата от Италия с 1:3 на старта, като успяха да грабнат победата с 2:0.

За домакините се разписаха Рандал Коло Муани в 30-ата минута и Осман Дембеле в 57-ата минута. Любопитен детайл бе, че селекционерът на Франция Дидие Дешан остави на резервната скамейка двамата си капитани - Килиан Мбапе и Антоан Гризман. Двамата все пак се появиха в игра през втората част, но без да сътворят нищо значимо до края.

Така в класирането в групата вече Франция и Белгия имат по три точки след два мача, докато Италия води с шест пункта.

Скуадрата също записа победа тази вечер - 2:1 като гост на Израел, и няма грешка от началото на надпреварата.

Попаденията бяха дело на Давиде Фратези и Мойс Кийн, а гол на Сандро Тонали бе отменен поради засада. За домакините в края на мача точен бе Мохамед Абу Фани.

Срещата между Норвегия и Австрия също се очакваше да бъде любопитна, като домакините спечелиха с 2:1, а победата бе донесена от Ерлинг Халанд, който отбеляза в края на мача.