Локомотив (Пловдив) вече е четвърти в класирането на родното футболно първенство. Това стана факт с минимален успех с 1:0 срещу Локомотив (София) в "железничарското" дерби на кръга в шампионата.

"Смърфовете" вече имат 37 точки - с две повече от петия Славия, който играе с Хебър утре. Столичното Локо пък е на девета позиция с 28 точки след 7 победи, 7 загуби и 7 равенства до момента.

Победният гол бе и дебютен. Естонският нападател Ерик Сорга, който се разписа в 59-ата минута, отбеляза първото си попадение с черно-белия екип.

Той бе точен от няколко метра след успореден на голлинията пас на Петър Витанов. Вратарят на столичани тръгва да затваря ъгъла, а Витанов отклони към Сорга, за да може той да прати топката в мрежата.

Като цяло победата на пловдивския Локомотив попада в графата "заслужени", защото футболистите на Александър Томаш действително бяха по-настоятелни и пред тях се откриха повече положения, отколкото пред съименниците им от София.