Ботев (Враца) е една от любимите жертви на Лудогорец в родното първенство и това за пореден път се потвърди днес. Шампионите отново се разправиха с този съперник в резултатен мач, който бе лишен от каквато и да било интрига - 5:0. "Орлите" продължиха тенденцията си да записват изразителни победи срещу врачани, след като предишните два мача между тези тимове завършиха съответно 8:1 и 4:0. Успехът е седми пореден за разградчани в мачовете с Ботев.

С днешните три точки воденият от Георги Дерменджиев тим се върна на правия път, след като преди седмица допуснаха изненадващо домакинско поражение срещу Славия - 2:3.

Полякът Якуб Пьтровски затвърди чудесната форма, в която се намира, реализирайки два от головете днес, при това в рамките на само няколко минути - за 2:0 и 3:0 между 56-ата и 59-ата, след като преди почивката Квадво Дуа бе дал аванс на Лудогорец в 20-ата минута, когато бе точен след асистенция на Бърнард Текпетей.

Силен мач изгира и Тодор Неделев, подал на Пьотровски за 2:0, а след това добавил и още една асистенция четвърт час преди края, когато даде голов пас на Матиас Тисера за 4:0. Националът ознаменува силното си представяне и с красив гол в 88-ата минута. Тогава левичарят отбеляза попадението на вечерта с майсторски изстрел от воле, оформил крайния резултат - 5:0.

Лудогорец е трети с 39 точки - три по-малко от лидерите Черно море и ЦСКА, но и с мач по-малко от първите два отбора в класирането.

След три дни разградчани играят 1/8-финал в турнира за Купата на България - у дома срещу Локомотив (Пловдив), а на 10 декември приключват мачовете си за годината в българския футбол с гостуване на ЦСКА. Срещата ще бъде последна на стадион "Българска армия" преди началото на реконструкцията на съоръжението.

Ботев е предпоследен - на петнадесето място с 13 точки.