Локомотив (София) лиши Пирин от домакинска победа в Благоевград. Столичните "железничари" записаха второ поредно равенство в първенството, след като миналия кръг завършиха 2:2 срещу "Левски" у дома, а сега отмъкнаха точката от "орлетата" след 1:1, при това пак по драматичен начин - с гол в последната секунда.

Така двата отбора остават с непроменени позиции в класирането - благоевградчани са четиринадесети с 16 точки, а столичани са точно пред тях с три повече.

Обичайният заподозрян Аймен Суда вкара първия гол в мача - в последната минута на първото полувреме, когато след превъзходни индивидуални действия се освободи от защитник на "червено-черните" и с удар от дъгата на наказателното поле отбеляза още един гол, за 1:0 днес в Благоевград.

Калоян Кръстев пък бе човекът, осигурил точката за Локо. Юношата на Славия, който изкара известно време в елитния италиански Болоня, вкара в последната минута на продължението, за да направи резултата 1:1. Таранът пое хубаво топката с гръб към вратата, след което от десетина метра стреля, а топката рикошира в капитана на домакините Александър Дюлгеров и влезе във вратата на Максим Ковальов.

В следващия кръг, който е последен за годината, Пирин гостува на Локомотив в Пловдив. Столичните "железничари" пък приемат Арда у дома в "Надежда".