Дрон с политически флаг прекъсна мач от турнира Лига Европа за близо 15 минути. Случи се в края на първото полувреме на Дюделанж (Люксембург) - Карабах (Азербайджан).

Играта бе спряна, а футболисти се опитваха да свалят дрона с топка, преди да се намеси и охраната.

На него се вееше арменски флаг със символи на областта Нагорни Карабах, която не спира да е конфликтна точка между арменци и азери.

Именно от град Агдам в нея произлиза отборът Карабах, преди да бъде преместен в Баку през 1993 г. - нещо, което и до днес се счита за репресия по спортна линия от арменското население на Нагорни Карабах.

За гостите в мача резерва бе Симеон Славчев, националът на България. След 15-минутни опити да бъде свален дронът, играта бе подновена и Карабах спечели с 4:1.

Побоища и намеса на полицията още в първите минути белязаха мача Гимараеш - Айнтрахт (0:1), след като хиляди германци атакуваха португалския град (на основната снимка).

Те нахлуха и в секторите на домакинските привърженици, имаше и размяна на хвърлени седалки.

Слован измъкна 2:2 като гост на Брага, но друг национал - Васил Божиков, който е и капитан на отбора, отпадна от групата заради травма.

Бразилец блестя за Арсенал, който не даде никакви шансове на белгийския Стандард в Лондон - 4:0.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

18-годишният Рафаел Мартинели вкара първите два гола и асистира на Дани Себайос за четвъртия. 20-годишният Джо Уилок заби третото попадение за изключително млад състав на лондонския тим.

Арсенал, редом с Лудогорец, са двата най-убедителни тима след първите два кръга от групите. Те имат голова разлика от +7 попадения, при пълен актив от точки.

Оле Солскяр съзря съдийска несправедливост при ремито 0:0 като гост на Манчестър Юнайтед срещу АЗ Алкмаар.

Норвежкият мениджър се учуди как не е отсъдена дузпа за нарушение срещу Маркъс Рашфорд, което се дава "в 101 от 100 случая".

Солскяр се оплака от решенията напоследък срещу отбора му, който обаче в статистиката след края не бе записал нито един точен удар в рамката на вратата на холандските домакини.